Proč si spořit na penzi?
Většina z nás se dožije důchodu a mnozí z nás v něm setrvají desítky let. Asi tušíte, že od státu dostanete starobní důchod nižší, než kolik činí mzda, na kterou jste dnes zvyklí.
Důchod se rozděluje v ČR průběžně, tzn. každý měsíc obdrží ČSSZ balík prostředků vybraných z mezd a ten přerozdělí mezi důchodce. Před pár lety takto financoval jeden pracující ze své mzdy nanejvýš jednoho důchodce. Jak ale ukazuje obrázek, zvyšuje se každým rokem výrazně rozdíl v počtu aktivně pracujících a v počtu důchodců na nich "finančně závislých". Co to logicky znamená? Že je tento systém dlouhodobě neudržitelný. I kdyby se teď začaly rodit děti jako v sedmdesátých letech, nízkou porodnost v posledních 20-30 letech už to nezmění a povede to k tomu, že každý Čech v produktivním věku zanedlouho bude financovat 2-3 důchodce. Naštěstí pro Vás řešení existuje. Jen musíte být k sobě trošku tvrdí.
Z pobírané mzdy jsme všichni zvyklí odvádět zdravotní pojištění, sociální pojištění, daně. Představte si, že si k těm pravidelným automatickým odvodům přidáte svůj vlastní odvod, na vlastní účet a na ten sahnete až s odchodem do důchodu. Sami sobě nastavíte laťku a z té neslevíte. Čím mladší jste, tím vyšší laťku si nastavte, třeba 3000 Kč měsíčně si odkládejte. Jde o částku státem podporovanou - ročně Vám stát k takové Vaší investici přispěje 6360 Kč. Říkáte si, že tolik volných prostředků nemáte? Jde jen o to, jaké priority si nastavíte. Chcete být šťsoběstační a spokojení až do smrti, nebo jenom do 65?
Kontaktujte mne, navrhnu Vám konkrétní nejvhodnější způsob odkládání prostředků pro Vás. Model či smlouvu si můžete připravit také zde: https://online.allianz.cz/web/duchodove-penzijni-sporeni/?agent_moa=20255922&agent_moa_kos=1