Co všechno může autopojištění vyřešit?

Povinné ručení v limitu až 200/200 mil. Kč za vás uhradí i srážku s vlakem, únik ropných látek do rybníka nebo narušení statiky stavby, do níž jste narazili.

Allriskové havarijní pojištění uhradí škodu na vašem vozidle po havárii, smyku či střetu se zvířetem. Uhradí i škodu živelní (vč. pádu větve a krup). Zajistí vám prostředky na nákup nového vozu v případě jeho odcizení a na opravu promáčknutých dveří na parkovišti způsobené neznámým vandalem. Spoluúčast na havarijním pojištění sjednáte ve fixní částce 5000 Kč nebo 10 000 Kč.

Bezlimitní pojištění skel se vám vyplatí, když nechytíte viníka. Získáte bezplatnou opravu kteréhokoli skla na vozidle (vč. panoramatické střechy) třeba 5x v roce.

Střet vozidla s jakýmkoli zvířetem (nejen se zvěří) v ČR i v zahraničí.

Náhradní vozidlo a asistenční pomoc při jakékoli nepojízdnosti vašeho vozu - vč. prasklé pneu, vybité autobaterie, zabouchnutých klíčků, náledí - v ČR i v zahraničí.

Rychlé zprovoznění vozidla po škodě, kterou vám způsobí řidič pojištěný u jiné pojišťovny. Nemusíte to řešit s pojišťovnou viníka a čekat na opravu třeba půl roku.

GAP - v případě odcizení nebo totální škody (oprava by stála více než je aktuální hodnota vozidla na trhu) získáte původní cenu vozidla a můžete si koupit nové.

Dvojnásobné plnění za úraz při dopravní nehodě.

Úrazové pojištění řidiče je důležité pro toho, kdo způsobí nehodu, neboť takový řidič nemá nárok na odškodnění z povinného ručení. Vozíte-li třeba spolupracovníky nebo půjčujete auto dětem k přepravě jejich přátel, doporučuji úrazové pojištění všech sedadel.

Na dovolenou se vám vyplatí dosjednat odtah vozidla ze zahraničí - třeba za odtah dvoutuhového auta ze Španělska byste totiž zaplatili 35 tisíc Kč.

Právní služby zdarma jsou součástí každé pojistky. Hodí se třeba, když Vám hrozí odebrání řidičského průkazu. A to pořád není všechno...

Zaujal vás tento článek? Hodily by se vám některé služby? Zajímala by vás jejich cena? Neváhejte mne kontaktovat!