Evropský průkaz pojištěnce často nestačí! Sjednejte si cestovní pojištění.

Plánujete-li cestu do ciziny, uvědomte si, že i při odpočinku u moře se může něco stát. Na dovolené se věnujeme činnostem, které po zbytek roku neděláme, a tak se zraníme nejčastěji právě v době volna. Kdo spoléhá na Evropský průkaz pojištěnce, zjistí, že není všemocný a mnohdy se nevyplatí. Na mnoha místech totiž nemusejí turisty bez řádného cestovního pojištění ani vyšetřit. Doporučuji proto cestovní pojištění, ať máte klid. Základem je pojištění léčebných výhod, díky kterému pojišťovna uhradí nezbytné náklady na ošetření při úrazu nebo nenadálém onemocnění a zajistí i případný převoz domů. Zatímco některé pojišťovny mají stanovenou maximální výši plnění za léčení, u Allianz je pojištění léčebných výloh bezlimitní, navíc kryje i rizika teroristického útoku.

Pokud Ministerstvo zahraničí ČR nedoporučuje cestu do země, kam se chcete vydat, pak Vám ani cestovní pojištění nepomůže, protože tak nebezpečné výpravy jsou ve výluce. Čím dál cestujete, tím spíše se zaregistrujte na webu ministerstva, aby po vás co nejdříve vyhlásili pátrání, kdyby došlo třeba k zemětřesení.

A když už jsme u těch výluk, pamatujte si, že Allianz vyžaduje jen 3/4 roku stabilizovaný zdravotní stav, aby plnila z léčebných výloh, a potíže související s normálním těhotenstvím kryje nejdéle ze všech pojišťoven, do 26. týdne těhotenství.

Kromě pojištění léčebných výloh je běžnou součástí pojistky i pojištění odpovědnosti, zavazadel, úrazové pojištění a asistenční služby. I když nás budete potřebovat na druhém konci světa, dovoláte se non-stop na číslo, na kterém hovoříme česky nebo slovensky. Allianz je značka známá na celém světě, s námi nebudete na ošetření čekat dlouho.