Ubytování v soukromí

Máte-li větší dům, než potřebujete, nebo jste volné prostředky uložili do nemovitosti a potřebujete volné kapacity využít, možná uvažujete o vlastním penzionu, o ubytování v soukromí. Jak správně tušíte, i toto podnikání skýtá jistá rizika. A od krytí nenadálých rizik je tu pojištění. Co kdyby host spadl ze schodů a zlomil s nohu? Nebo si z Vámi připravené snídaně přivodil střevní potíže? Co kdyby mu boty, které uložil na místo k tomu určené, roztrhal pes? Nebo uklouzne v pokoji, který si pronajal, kvůli netěsnosti umyvadla? Co kdyby pod ním praskla židle a zranil se?

Opět se dostáváme k pojištění odpovědnosti. V tomto případě vč. škod a újem způsobených vadou výrobku (třeba ta míchaná vajíčka k snídani). Kromě hlavní pojištěné činnosti získáte nyní zdarma rozšiřující balíček, nebo spíše pořádný balík. Zahrnuje totiž i náhradu nákladů léčení vynaložených zdravotní pojišťovnou a poskytnutých dávek sociálního pojištění, škody na převzatých věcech, na věcech odložených na určeném či obvyklém místě (věšák, botník, kolárna...), na věcech vnesených do prostor určených pro ubytování. Také Vám uhradí škody na věcech zaměstnanců (když už na to převlékání lůžek nestačíte sami) a škody a újmy způsobené při praktickém vyučování (když jsou u Vás na praxi učni). A když si prostory pro své podnikání jen pronajmete, tak i škody na nich.

Konkrétní cena pojištění se odvíjí od Vašeho ročního obratu z této činnosti a částky, do které chcete být pojištěni. Zajímá-li Vás konkrétní nabídka, bude mi ctí, když se na mne obrátíte.