Nepodceňujte pojištění odpovědnosti. Může Vás to stát miliony.

Pojištění odpovědnosti má v ČR sjednána jen 1/3 lidí. Ostatní musí sáhnout někdy velmi hluboko do kapsy, nebo roky splácet škodu, kterou způsobí jiným. Tím se samozřejmě nikdo nechlubí. Nechcete, aby se to stalo i Vám? Sjednejte pro sebe, svou rodinu, své zvířecí miláčky pojištění odpovědnosti - na to, co umí, není vůbec drahé.

Stále si myslíte, že Vás se to netýká? Velmi časté jsou např. vodovodní škody v bytových domech. Za polovinu z nich zaplatíte do 5 tisíc Kč (např. prosákne voda ze sprchy k sousedům a ti kvůli tomu musí vymalovat), ale v té druhé i miliony. Nikdy nevíte, jak cenné věci doma Vaši sousedé mají (obrazy, sbírky, sádrokartonové podhledy, dřevěné podlahy). Soused může ale také uklouznout a vážně se zranit, nebo dokonce zemřít.

Naštěstí pojištění odpovědnosti se vztahuje nejen na škody na věcech, ale i na zdraví nebo životě. Může za Vás uhradit i nárok zdravotní pojišťovny za léčení Vašeho souseda nebo nemocenské dávky, které mu byly vyplaceny. Jezdíte do zahraničí a potřebujete, aby Vás pojistka chránila i tam? Svěříte občas péči o svou domácnost známému? Aby třeba zaléval květiny. Chováte nějaké zvíře, třeba koně? Co kdyby utekl a vběhl pod auto? Jezdíte rádi vodu? Co kdybyste někoho majzli pádlem? Jezdíte na kole? Co kdybyste do někoho narazili? Pečujete o svůj dům? Co kdyby spadla plechovka barvy na zaparkovaný vůz? Vlastníte dům? Co kdyby spadla střesní taška kolemjdoucímu na hlavu? Bydlíte občas v hotelu? Co když v pokoji rozbijete lampičku? Vlastníte zbrojní pas? A tak dále. Jak zranění, tak věcné škody, které při těchto činnostech způsobíte, se zaplatí z pojistky.

Sjednejte si ji u mne - vybereme spolu jen ta rizika a nastavíte takové limity, které potřebujete, abyste za nic neplatili zbytečně. A budete mít klid.